BackZurückZpět

Budějovický Budvar nakoupí vratné obaly na pivo za více než 60 milionů Kč

2.7.2009
Pivovar
Aktuality
Inovace

Budějovický Budvar, n.p. v letošním roce nakoupí vratné obaly na pivo za více než 62 miliónů Kč. Jedná se o další investici, která má zajistit plynulé zásobování zákazníků v hlavní pivovarské sezóně. Hlavním důvodem nákupu je zvyšování poptávky po pivu z Budějovického Budvaru v posledních letech. Výroba pivovaru od roku 2006 vzrostla asi o 14 % a poptávka po lahvovém pivu se zvýšila o více než 20 %. Protože sudy i přepravky zůstávají v distribučním řetězci mimo pivovar 2-4 měsíce, hrozily v letních měsících problémy s vykrýváním objednávek kvůli nedostatku obalů.

„Obaly budeme potřebovat také v souvislosti s uvedením naší poslední novinky – jedenáctky Pardál Echt – na český trh. Pro nákup byla v době podepisování kontraktů také velmi vhodná doba, neboť ceny sudů i přepravek oproti loňsku výrazně poklesly,“ říká Pavel Pánek, vedoucí oddělení nákupu a logistiky z Budějovického Budvaru.

Budějovický Budvar nakoupí celkem 20 000 kusů sudů KEG a 230 000 plastových přepravek na půllitrové i třetinové láhve. Investice do obalů patří mezi nejdůležitější investice Budějovického Budvaru v letošním roce. Největší investicí bude plně automatizovaný sklad s kapacitou 2,4 milionu lahví, jehož cena bude 87 mil. Kč.

Celkové investice Budějovického Budvaru v roce 2009 překročí hodnotu 500 mil. Kč. Veškeré investice financuje pivovar již několik let výhradně z vlastních zdrojů bez nutnosti půjček nebo úvěrů.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.