BackZurückZpět

Budějovický Budvar nabízí prohlídky pivovaru a ochutnávku prémiového ležáku zdarma

13.3.2010
Prohlídky pivovaru

Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru připravilo pro turisty lákavou nabídku. Až do 20. března 2010 se mohou návštěvníci multimediální expozice „Příběh budějovického piva“ zdarma zúčastnit prohlídky pivovaru a pokud jsou starší 18 let, mohou ochutnat nepasterovaný a nefiltrovaný prémiový ležák Budweiser Budvar přímo v ležáckém sklepě. Akce platí každou sobotu od 9:00 do 17:00 hodin až do 20. března. Navíc, pokud návštěvník přijde na druhou prohlídku i se svými přáteli (skupina minimálně 4 osob), automaticky obdrží pětilitrový soudek světlého ležáku Budweiser Budvar. Společně si pak mohou vychutnat lahodné pivo s příjemnou chmelovou vůní a jemnou hořkostí, jehož kvalitu oceňují zákazníci téměř na celém světě.

„Tuto nabídku jsme připravili speciálně pro nadcházející předjarní dny, ve kterých ještě počasí nemusí být vhodné k procházkám v přírodě. Věříme, že lidé se u nás poučí nejen o výrobě našeho originálního ležáku, ale i příjemně stráví čas,“ vysvětluje Ing. Petr Samec, tiskový mluvčí Budějovického Budvaru. V loňském roce navštívilo pivovar téměř 40 000 turistů. Budějovický Budvar se tak řadí mezi nejatraktivnější turistické cíle v Jihočeském kraji.

Multimediální expozice „Příběh budějovického piva“ srozumitelnou a zábavnou formou představuje historii vaření piva v Českých Budějovicích. Návštěvníci expozice mají možnost prostřednictvím nejmodernějších technologií nahlédnout do tajemství výroby ležáku Budweiser Budvar, který je vyráběn z nejkvalitnějších domácích surovin – moravského sladu, žateckého hlávkového chmele a prvotřídních pivovarských kvasnic. Nápaditou formou „virtuálního výletu“ je prezentováno i využití vlastní vody čerpané z artéských studní z hloubky více než 300 metrů. Expozice byla otevřena u příležitosti 110. výročí založení pivovaru v roce 2005.

Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru zajišťuje komplexní nabídku turistických služeb. Kromě prohlídek výrobních prostor pivovaru a multimediální expozice, sem patří i ochutnávka nepasterovaného a nefiltrovaného piva přímo v ležáckém sklepě (pro návštěvníky starší 18 let) a nabídka gastronomických služeb v pivnici Budvar přímo v areálu pivovaru nebo v restauraci Masné krámy. Kromě češtiny si zákazníci mohou objednat výklad i v dalších šesti světových jazycích.

Návštěvnické centrum je otevřeno v hlavní sezóně (1.4.-31.12.) každý den od 9 do 17 hodin. Mimo sezónu (1.1.-31.3.) pak denně kromě neděle a pondělí. Prohlídky pivovaru je potřeba předem objednat telefonem nebo e-mailem. Každý pracovní den (v létě i o víkendech) se přesně ve 14 hodin mohou lidé zúčastnit prohlídky i bez předchozí rezervace. Další podrobnosti o prohlídkách Budějovického Budvaru najdete na webové stránce: https://www.budejovickybudvar.cz/

Exkurze v pivovaru
Prohlídky výrobních prostor pivovaru vedou profesionální průvodci s podrobným výkladem v češtině     a dalších 5 světových jazycích. Součástí prohlídky je ochutnávka nepasterovaného a nefiltrovaného piva přímo z ležáckého tanku. Prohlídka trvá cca. 60 minut a je určena pro skupiny 8-50 osob. Otevřeno je denně, prohlídku je nutné předem objednat. Pod vedením průvodce se návštěvníci mohou seznámit s tajemstvím výroby originálního ležáku Budweiser Budvar. To spočívá především v použití nejkvalitnějších surovin (moravského sladu, hlávkového žateckého chmele, vody z artéských studní a originálního původního kmene kvasinek) a v pečlivém dodržování tradičního výrobního postupu pod dohledem zkušených sládků.

Multimediální expozice „Příběh budějovického piva“
Multimediální expozice „Příběh budějovického piva“ představuje srozumitelnou a zábavnou formou historii vaření piva v Českých Budějovicích. Historie města i pivovaru ožívá na velkoplošných obrazovkách, v hologramech a při trojrozměrných projekcích. V kleci těžebního výtahu se návštěvníci virtuálně dostávají do hloubky 300 metrů pod zemský povrch. V expozici na ně dýchne atmosféra doby založení města, nahlédnou do života ve středověkém právovárečném domě, prožijí celou historii Budějovického Budvaru a seznámí se i s pozadím právních sporů o ochranné známky. Komentář je k dispozici v 5 jazycích. Prohlídka trvá 50 minut a je určena pro skupiny 8-24 osob. Otevřeno je denně, prohlídku je nutné předem objednat.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.