BackZurückZpět

Budějovický Budvar loni výrazně zvýšil export piva v nevratných sudech

5.2.2013
Budweiser Budvar
Aktuality
Inovace

Pivovar Budějovický Budvar, n.p., loni výrazně zvýšil export ležáku Budweiser Budvar v nevratných sudech systému KeyKeg. V roce 2012 si světlý a tmavý ležák značky Budweiser Budvar v sudech KeyKeg objednali zákazníci ve 14 zemích. Vývoz tohoto produktu se meziročně zvýšil o 127 % a dosáhl celkového objemu 4700 hektolitrů. Stáčírnu na sudy KeyKeg uvedl Budějovický Budvar do provozu v březnu 2011. Nevratné sudy jsou určeny výhradně pro export a na tuzemský trh se nedodávají.

„Při zavádění nevratných sudů bylo naším primárním cílem zavedení anebo zvýšení prodeje sudového piva ve vzdálených destinacích. Chtěli jsme eliminovat administrativní a logistické bariéry, které znemožňovaly, nebo z různých důvodů příliš komplikovaly dodávky piva v klasických vratných sudech do některých lokalit. Výsledky předčily naše očekávání. Sud KeyKeg se tak stal jedním z faktorů, které přispěly k úspěchu našeho exportu v roce 2012,“ říká Ing. Mgr. Renata Pánková, vedoucí oddělení exportních prodejů Budějovického Budvaru. V loňském roce exportoval pivovar nejvíce piva ve své historii – celkem 657 000 hl, což je meziročně o 1 % více. „Nejvíce piva v nevratných sudech jsme vyvezli do Ruska, na Ukrajinu a do Austrálie,“ doplňuje Ing. Mgr. Pánková. Významnými odběrateli jsou také Vietnam, Japonsko, Nový Zéland, Čína nebo Hongkong. V listopadu 2012 byla první zásilka sudů KeyKeg odeslána do Brazílie. „Očekáváme, že poptávka po pivu v těchto obalech i nadále poroste. Zajímavý obchodní potenciál vidíme například v Jižní a Střední Americe, zejména v Mexiku,“ uzavírá Ing. Mgr. Pánková.

Sudy systému KeyKeg představují zásadní technologickou novinku v oblasti balení a distribuce čepovaného piva. Při jejich použití odpadá z logistického řetězce finančně, časově a administrativně náročný zpětný transport prázdného sudu z výčepního místa zpět do pivovaru. Nevratné sudy používané pro ležák Budweiser Budvar fungují na podobném principu jako populární pivní tanky, známé z mnoha českých restaurací. Pivo se plní do vnitřního vaku ze speciální nepropustné fólie a tlačný plyn tak během čepování vůbec nepřichází do styku v pivem. KeyKeg proto dokáže udržet senzorickou i mikrobiologickou stabilitu piva stejně, jako standardní nerezový sud. KeyKeg má také výrazně nižší hmotnost, než nerezový sud: zatímco prázdný obal KeyKeg o objemu 20 litrů váží jeden kilogram, prázdný nerezový sud o stejném objemu má hmotnost devět kilogramů. Sudy KeyKeg šetří i životní prostředí: díky nižší hmotnosti snižují spotřebu pohonných hmot na přepravu plných i prázdných obalů a navíc jsou vyrobeny z plně recyklovatelných materiálů.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.