BackZurückZpět

Budějovický Budvar je i letos generálním sponzorem Jihočeského divadla

12.4.2011
Pivovar
Podporujeme

Budějovický Budvar, n. p., bude i letos generálním sponzorem Jihočeského divadla. Na podporu činnosti jedné z nejvýznamnějších kulturních institucí v Jihočeském kraji věnuje pivovar částku 750 000 Kč. Výrobce ležáku značky Budweiser Budvar spolupracuje s Jihočeským divadlem nepřetržitě již 17 let. Během této doby poskytl pivovar divadlu celkovou částku 11,7 mil. Kč.

„Budějovický Budvar patří k významným jihočeským podnikům a považuje za samozřejmost podporovat i rozvoj kultury v našem domácím regionu. Jihočeské divadlo je kulturní institucí, jejíž význam přesahuje hranice Jihočeského kraje. Díky krumlovské točně je Jihočeské divadlo také důstojným reprezentantem našeho kraje ve světě, stejně jako značka Budweiser Budvar,“ říká Ing. Jiří Boček, ředitel národního podniku Budějovický Budvar.

„Ohromně si dlouholeté spolupráce s Budějovickým Budvarem vážíme, o to více, že i v dobách ekonomických výkyvů nebyla kontinuita podpory přerušena. Díky generálnímu sponzorství Budějovického Budvaru mohlo Jihočeské divadlo realizovat mnoho významných projektů, mezi něž samozřejmě patří i produkce na otáčivém hledišti v Českém Krumlově, jenž je světoznámým unikem. Osobně věřím, že v budoucnu tandemové spojení těchto dvou významných institucí přinese oběma stranám mnoho užitku a potěší své příznivce nejen za hranicemi Jihočeského kraje, ale i České republiky,“ dodává Mgr. Jiří Šesták, ředitel Jihočeského divadla.

Pivo z Budějovického Budvaru si jako rekvizita „zahrálo“ i v některých inscenacích Jihočeského divadla. Pochutnávali si na něm herci například ve hře „Odcházení“ od Václava Havla nebo ve hře „Sajns Fikšn“ od Mariana Pally. Návštěvníci divadla si samozřejmě mohou dopřát výjimečnou chuť ležáku Budweiser Budvar v restauraci Divadelní klub i v divadelním bufetu.

Budějovický Budvar letos podpoří řadu dalších významných kulturních projektů, například Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Slavnosti pětilisté růže, hudební festivaly Okolo Třeboně, Mighty Sounds v Táboře nebo Open Air festival Panenský Týnec. Uskuteční se i dvě významné akce organizované přímo pivovarem: rockový Budvar Fest a Den v Budvaru.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.