BackZurückZpět

Biskup požehnal zvláštní várku světlého ležáku pivovaru Budějovický Budvar

11.9.2020
Budweiser Budvar

Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, požehnal dnes na varně národního pivovaru Budějovický Budvar zvláštní várce světlého ležáku. Požehnaný ležák se bude již tradičně prodávat v průběhu českobudějovických adventních trhů. Výtěžek z prodeje věnuje pivovar Diecézní charitě České Budějovice. 125 ručně balených lahví pak i letos poputuje do Vatikánu jako dar Svatému otci papeži Františkovi.

České Budějovice, 11. září 2020 – Požehnaný ležák byl uvařen podle stejné receptury, jako světlý ležák Budweiser Budvar Original. Ten se vyváží do více než 70 zemí po celém světě a tvoří 90 % objemu exportu pivovaru.


„Požehnaný ležák už je pro nás milou tradicí. Jsem rád, že můžeme i letos v předvánočním čase přispět na dobrou věc, podpořit charitativní projekty v našem jihočeském regionu. Především díky dobrovolníkům z řad zaměstnanců pivovaru a biskupství, kteří lahve požehnaného piva ručně balí, jsme loni na dobročinné účely mohli věnovat 240 tisíc korun. Částka je rok od roku vyšší. Doufám, že bude i letos,“ říká Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.


Společný projekt Budějovického Budvaru a Biskupství českobudějovického podporuje sociální služby a účinnější pomoc klientům Diecézní charity České Budějovice.

Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický dodává: „Jsem rád, že se charitativní projekt „Požehnaný ležák“ stává životaschopným a plní svou úlohu. Do projektu je zapojen společně s českobudějovickým biskupstvím Budějovický Budvar a magistrát města České Budějovice, kteří v něm mají svoji nezastupitelnou úlohu. Bez této spolupráce by nebylo možné v takové míře pomáhat lidem, kteří jsou na pomoc druhých odkázáni. Věřím, že se projekt bude rozvíjet i do budoucna.“

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.