BackZurückZpět

BISKUP POŽEHNAL CHARITATIVNÍMU LEŽÁKU BUDĚJOVICKÉHO BUDVARU. LETOS JIŽ PO SEDMÉ

8.9.2023
Aktuality

České Budějovice, 8. září 2023 – Ve středu 6. září 2023 v Budějovickém Budvaru požehnal zvláštní várce světlého ležáku Mons. Vlastimil Kročil, diecézní biskup českobudějovický. Učinil tak v rámci tradiční akce pivovaru, kdy výtěžek z prodeje této várky poputuje na charitativní účely. Letos již po sedmé. Pro dobročinné účely se touto cestou v minulosti podařilo vybrat již více než 1 mil. korun.

 

„Tento projekt nám umožňuje již sedmým rokem propojit to, co máme rádi, vaření piva, s dobrým úmyslem. A to k Vánocům, kdy charitativní ležák prodáváme, rozhodně patří,“ uvedl Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

Charitativní ležák se vaří podle osvědčené receptury Budweiser Budvar Original, který je vlajkovou lodí národního pivovaru od samého počátku. Akt žehnání probíhá v okamžiku, kdy je várka čerstvě dovařena. Poté putuje do ležáckého sklepa, kde týdny zraje.

„Velice nás těší, že i letos společně vaříme várku originálního budvarského ležáku s cílem doručit pomoc tam, kde ji potřebují. O jejím letošním nasměrování rozhodnou hlasováním ti, kteří se na ní aktivně podíleli nejen při výrobě a balení, ale i při zakoupení a ochutnání našeho charitativního ležáku,“ uvádí sládek Budějovického Budvaru Adam Brož.

Prodej charitativního ležáku bude probíhat tradičně v období Vánoc v Českých Budějovicích. K dostání bude v lahvovém balení. Budějovický Budvar tím chce podpořit myšlenku, že právě tento ležák patří na vánoční stůl.

„Věřím, že společné setkání u speciální várky budějovického ležáku přinese požehnání všem těm, kteří se na vaření ležáku podílejí, všem, kteří budou tento nápoj pít a také těm, kteří se ocitli v nouzi a díky výtěžku z prodeje charitativního ležáku mohou obdržet potřebnou pomoc,“ doplnil Mons. Vlastimil Kročil, diecézní biskup českobudějovický.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.