BackZurückZpět

Auditované výsledky pivovaru Budějovický Budvar v roce 2017

3.7.2018
Budweiser Budvar
Pivovar

České Budějovice, 3. července 2018 – Budějovický Budvar, n. p., dnes zveřejnil auditované výsledky za rok 2017. Přestože pivovar je již třetím rokem na horní hranici výrobních i logistických kapacit a v jeho areálu probíhá intenzívní stavební činnost, byl plán roku 2017 splněn.  Objem prodaného piva loni dosáhl 1,547 mil. hektolitrů. Struktura prodeje se změnila ve prospěch prémiového ležáku Budweiser Budvar, jehož prodej se meziročně zvýšil o 2 % a byl nejvyšší v historii. Nevyšší v historii podniku byl i export, který meziročně vzrostl o 1,5 %. Budějovický Budvar tím potvrdil pozici druhého největšího českého exportéra piva s podílem 21,5 %.

„Za velký úspěch považujeme fakt, že jsme díky zaměření prodeje na prémiové pivo dokázali zvýšit průměrné tržby za hektolitr o 2 %,“ říká Mgr. Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru. Celkové tržby podniku za prodej piva dosáhly 2,471 mld. Kč. Do tržeb se negativně promítlo posilování české koruny po ukončení devizových intervencí ČNB.

Zisk podniku po zdanění byl 255 mil. Kč, což je meziročně o 3,6 % méně. Výsledky hospodaření kromě devizových kurzů negativně ovlivnily i další faktory. O více 7 % se zvýšily osobní náklady, výrazně vzrostla cena hlávkového žateckého chmele a podražila doprava. „Vzhledem k situaci, kdy nedokážeme uspokojovat objednávky v plné výši kvůli omezené výrobní kapacitě, přetíženosti linek a průběžnému nedostatku pracovníků, je naší prioritou realizovat investiční strategii rozvoje podniku,“ uzavírá Petr Dvořák. Objem investic v roce 2017 dosáhl hodnoty 735 mil. Kč.

Poptávka po budvarském pivu i letos převyšuje výrobní možnosti pivovaru a stále dochází k odmítání objednávek. Proto pokračují investice do výroby a logistiky. Několik důležitých staveb již bylo ukončeno. Od letošního dubna je ve zkušebním provozu automatizované logistické centrum v hodnotě 750 mil. Kč a v plném proudu je výstavba nového ležáckého sklepa. Letos budou zahájeny stavby budovy pro novou stáčírnu lahví a výrobních kapacit pro hlavní kvašení. Poslední etapou rozvojového plánu bude nová varna. Po dokončení všech naplánovaných investic v celkové hodnotě asi 2 mld. Kč se roční výstav pivovaru zvýší o čtvrtinu na 2 mil. hektolitrů.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.