Pardál

1. března 2007 uvedl pivovar Budějovický Budvar, n. p. na trh nové světlé výčepní pivo pod značkou Pardál. Toto pivo rozšiřuje stávající nabídku Budějovického Budvaru, n. p., ale zároveň vybočuje z řady svou výrazně odlišnou chutí s vyšší hořkostí, která je doslova ušitá na přání jeho spotřebitelům.

Pardál je jedinečný v tom, že se na jeho vývoji podíleli právě ti, pro které je určen. Více než 300 konzumentů se účastnilo tří kol řízených degustací a technolog pivovaru pak podle jejich připomínek „dolaďoval“ chuť, barvu a další vlastnosti nového piva. To je
v České republice zatím zcela unikátní postup.

V roce 2007 se pivo Pardál nejdříve prodávalo v regionu jižních Čech. Jeho prodej byl velmi úspěšný a trojnásobně překonal původní plány pivovaru. Velký ohlas, který nové pivo vyvolalo u zákazníků v tomto regionu, vedl k rozhodnutí o rozšíření prodeje na celé území České republiky. Od začátku roku 2008 je proto pivo Pardál k dostání v obchodech i restauracích po celé republice.

Pardál se ve srovnání se světlým výčepním pivem Budvar vyznačuje vyšší plností, vyšší hořkostí a tmavší – jantarovou – barvou. Obsahuje 3,8 % alkoholu a má stupňovitost 9,7 %.

Pardál se vyrábí z tradičních kvalitních surovin – směsi žateckých chmelů a moravského sladu a vody získané z artéských studní. Na trh je dodáván ve dvou formátech balení – v lahvích o objemu 0,5 l a tradičních 50-ti litrových KEG sudech.

Pro velký zájem zákazníků se v lednu 2009 sešli spolutvůrci Pardála podruhé a pomohli vytvořit novou variantu oblíbeného piva určenou pro slavnostnější příležitosti – světlý jedenáctistupňový Pardál Echt.

Více o pivu Pardál se dozvíte v detailu produktu nebo na stránkách www.pardal.cz.

Stvoření Pardála

Ochutnáváme Pardála
Ochutnáváme Pardála
Ladíme chuť Pardála
Ladíme chuť Pardála
Spolutvůrci Pardála
Spolutvůrci Pardála
Průběh testování Pardála
Průběh testování Pardála

Produkty

Získejte přehled 
o kompletním sortimentu piv z Budějovického Budvaru.

Fotogalerie

Prohlédněte si fotografie
pivovaru z historie
i současnosti.

Kontakt pro média

Ing. Petr Samec, Dr.
PR manažer
+420 387 705 234
Email: petr.samec(zavináč)budvar.cz