Ochrana označení podle místa původu

Podle Smlouvy o přistoupení mezi Českou republikou a EU požívá označení Budějovické pivo a Českobudějovické pivo ochrany zeměpisného označení, a to od 1. května 2004, data vstupu České republiky do EU. Ochrana označení původu a zeměpisných označení se vztahuje na svou podstatou mimořádné výrobky a potraviny vyráběné v regionu či v určitém místě, od kterého odvozují svůj název.

Kvalita a vlastnosti takového výrobku jsou dány zvláštnostmi přírodního prostředí, skladbou surovin a dovednostmi místních lidí. Takové označení ocení zejména spotřebitel, který má jistotu, že dostává originální produkt, který je vyráběn vždy na stejném místě a ve stejné kvalitě.
 

Budějovický Budvar má rovněž registrováno zeměpisné označení pro pojmy Budějovické pivo, Budějovický Budvar, Bud, atd. ve 150 zemích světa, které zavedly registrační princip v souladu s multilaterální Lisabonskou dohodou.

Cenné duševní vlastnictví Budějovického Budvaru dnes tvoří ochranné známky, ochranná označení původu, zeměpisná označení a obchodní jméno jako jsou Budweiser Budvar, Budweiser, Budvar, Bud a Budějovický Budvar. Tento fond je tedy výlučně vázán na místo původu. Pivovar jich má celkem registrováno na 380 ve více než 100 zemích celého světa.

Ocenění

Pivo z Budějovického Budvaru oceňují doma i ve světě. Prohlédněte si naše nejvýznamnější úspěchy.

Kde nás najdete

V samém srdci Evropy, v České republice, 150 km jižně od Prahy, v Českých Budějovicích.

Produkty

Získejte přehled 
o kompletním sortimentu piv z Budějovického Budvaru.