Budvar ve světě

Budějovický Budvar je jednou z nejúspěšnějších českých exportních potravinářských společností. Každý šestý exportovaný půllitr piva z České republiky pochází z pivovaru Budějovický Budvar.

S exportem originálního ležáku začal Budějovický Budvar téměř ihned po svém založení. Pivo se vyváželo nejprve do různých částí Rakousko-Uherska, ale během několika let také do Německa, Itálie a dalších evropských zemí. Od počátku 20. století byly exportní aktivity zahájeny také mimo Evropu (USA, Japonsko aj.).
 

Nakládání sudů Budvaru na parníkV dnešní době vyváží Budějovický Budvar svůj ležák do téměř 60 zemí 5 světadílů. Mezi jeho největší trhy patří Německo, Velká Británie, Slovensko, Rakousko, Rusko, Švýcarsko, USA, Itálie, Maďarsko a Irsko.

V roce 2002 se Budějovickému Budvaru podařilo po 62 letech znovu vstoupit na trh USA a Kanady, kam však z důvodu známkoprávních sporů s americkou společností Anheuser-Busch vyváží svůj originální prémiový ležák pod značkou Czechvar.

Slovenská republika

Budějovický Budvar, n. p. založil na Slovensku svou dceřinou společnost Budweiser Budvar SK, s.r.o. v lednu 2012. Slovensko je dnes třetím nejdůležitějším odběratelem piva Budweiser Budvar, hned po Německu a Velké Británii. Slováci dobře znají pivo Budvar již více než 70 let a zvláště v posledních letech se objem prodeje této značky na Slovensku výrazně navýšil.Spolková republika Německo

Na německém trhu je Budweiser Budvar druhou nejprodávanější značkou mezi importovanými ležáky. V roce 2004 zde založil 100 procentní dceřinou společnost Budweiser Budvar Importgesellschaft mbH se sídlem v Erfurtu.

Velká Británie

Ve Velké Británii je Budweiser Budvar dlouhodobě nejprodávanějším českým ležákem a jeho obliba má také stoupající tendenci. V roce 2001 začala ve Velké Británii působit společnost Budweiser Budvar U.K. Ltd. (www.budweiserbudvar.co.uk) se sídlem v Londýně, ve které Budějovický Budvar získal 100 procentní vlastnický podíl.

Rakousko

Ležák Budweiser Budvar zaujímá pozici číslo jedna mezi všemi importovanými pivy na rakouském trhu. Firma Kolarik & Leeb (dříve jako Kolarik & Buben) importuje do Rakouska tento ležák již od roku 1924. (www.budweiser.at)

Kde nás najdete

V samém srdci Evropy, v České republice, 150 km jižně od Prahy, v Českých Budějovicích.

Tiskové zprávy

Unikla vám některá novinka z pivovaru? Najdete jí v přehledném archivu tiskových zpráv.

Ocenění

Pivo z Budějovického Budvaru oceňují doma i ve světě. Prohlédněte si naše nejvýznamnější úspěchy.