Světlý ležák CZECHVAR z Budějovického Budvaru získal zlatou medaili v USA

Štítky: CzechvarOcenění
16. 5. 2016 | České Budějovice

Světlý ležák z pivovaru Budějovický Budvar získal další zlatou medaili v mezinárodní soutěži. Do letošního, již 16. ročníku „Los Angeles International Beer Competition“, bylo přihlášeno 1000 vzorků piva v 97 kategoriích. Ve specializovaných porotách zasedlo více než 100 certifikovaných degustátorů, sládků a manažerů z amerického pivovarského průmyslu.
 

Světlý ležák z Budějovického Budvaru, který se do USA a některých dalších zemí převážně na americkém kontinentu vyváží pod značkou CZECHVAR, vyhrál kategorii č. 29 – Bohemian-Style Pilsner. Kompletní výsledky najdete zde.
 
„Je to již třetí medaile, kterou získala značka CZECHVAR v USA během posledních dvou let. Zdá se, že příznivé hodnocení porotců se shoduje i s názory běžných spotřebitelů na chuť našeho ležáku, neboť prodej značky Czechvar v USA se v letech 2013 až 2015 zvýšil o čtvrtinu,“ říká Petr Samec, PR manažer Budějovického Budvaru. Distributorem značky CZECHVAR na území USA je od roku 2012 společnost United States Beverage (dále jen USB). Je to společnost zaměřená na import a distribuci prémiových a tzv. „craft beer“ značek do USA. Do USA se aktuálně vyváží světlý ležák CZECHVAR v lahvích i sudech a tmavý ležák v lahvích a nevratných sudech KEY-KEG.

Značka CZECHVAR byla vytvořena pro trh v severní Americe v roce 2000, neboť na území severně od Panamy nesmí Budějovický Budvar na základě známkoprávní smlouvy z roku 1939 používat své tradiční ochranné známky „Budweiser Budvar“, „Budweiser“, „Budweis“ nebo „Bud“. I proto je na etiketách piva CZECHVAR místo jména výrobce uvedena jen zkratka „B.B.N.P.“, složená z počátečních písmen plného názvu pivovaru (Budějovický Budvar, národní podnik).

Kontakt pro média

Ing. Petr Samec Dr.

tiskový mluvčí

+420 387 705 284

Zasílání novinek

Vložte vaši e-mailovou adresu a dostávejte novinky ihned po zveřejnění

E-mail *
Jméno *
Příjmení *
Země *
Medium *(Vydavatel - název)
Souhlasíte se zpracováním osobních údajů * Vyplňte prosím toto pole
* Povinné položky