Budějovický Budvar má za sebou úspěšný obchodní rok

12. 1. 2015 | České Budějovice

Budějovický Budvar, n. p. dosáhl v roce 2014 velmi dobrých obchodních výsledků. Prodal celkem 1 457 000 hektolitrů piva, což je meziročně o 2,5% více. Jedná se o nejvyšší roční výstav během 119 let existence pivovaru.

„Na loňských výsledcích se podílel především export, který se zvýšil o 6% na úroveň 813 000 hektolitrů a byl nejvyšší v naší historii,“ říká Ing. Robert Chrt, obchodní ředitel Budějovického Budvaru. „Dokázali jsme významně zvýšit prodej na našich nejdůležitějších trzích v Německu a na Slovensku a k navýšení došlo také v mnoha dalších zemích. Navíc jsme vstoupili i na zcela nová obchodní teritoria,“ dodává Robert Chrt. Loni se tak počet exportních zemí zvýšil o pět na celkových 70. Pivovar začal nově vyvážet například do Republiky Kongo, Keni nebo Thajska. Pro srovnání, v roce 1991 vyvážel pivovar pouze do 18 států.

Zvýšení objemu prodeje spolu se slabším kurzem české koruny se příznivě projevilo v nárůstu tržeb za pivo. Ty se meziročně zvýšily o 7% na celkových 2,3 miliardy Kč.

Pivovaru se dařilo i v jiných oblastech:
-    na trh bylo uvedeno několik novinek a sezónních piv, z nichž nejzajímavější je bezesporu superspeciální pivo B:CRYO
-    byl úspěšně dokončen redesign všech obalů pro značku Budweiser Budvar
-    vítězstvím skončily významné soudní spory o značku Budweiser v PortugalskuNorsku
-    Česká a moravská pivovarnická akademie přidělila Budějovickému Budvaru svou Výroční cenu za rok 2013
-    světlý ležák Budweiser Budvar B:ORIGINAL obdržel Výroční cenu 2014 časopisu Pivo, Bier & Ale za dlouhodobě vysokou kvalitu piva
-    světlý jedenáctistupňový ležák Pardál Echt získal bronzovou medaili v prestižní soutěži World Beer Cup® 2014

Kontakt pro média

Ing. Petr Samec Dr.

tiskový mluvčí

+420 387 705 284

Zasílání novinek

Vložte vaši e-mailovou adresu a dostávejte novinky ihned po zveřejnění

E-mail *
Jméno *
Příjmení *
Země *
Medium *(Vydavatel - název)
Souhlasíte se zpracováním osobních údajů * Vyplňte prosím toto pole
* Povinné položky