Budějovický Budvar zavádí na trh nevratné sudy KeyKeg

Štítky: Inovace
17. 3. 2011 | České Budějovice

České Budějovice, 17. března 2011 – Pivovar Budějovický Budvar uvádí na trh  jednocestné – tedy nevratné – sudy na pivo systému KeyKeg o objemu 20 a 30 litrů. Jedná se o zásadní technologickou novinku v oblasti balení a distribuce čepovaného piva. V případě nevratného sudu odpadá finančně, časově a administrativně náročný zpětný transport obalu od prodejce zpět do pivovaru. KeyKeg je také výrazně lehčí než klasický nerezový sud. Při objemu 20 litrů je hmotnost prázdného obalu KeyKeg pouze jeden kilogram, zatímco hmotnost klasického nerezového sudu je devět kilogramů. KeyKeg tak šetří i životní prostředí, neboť snižuje spotřebu pohonných hmot na přepravu piva/prázdných obalů a navíc je vyrobený z plně recyklovatelných materiálů.

„Z našeho pohledu i z pohledu zákazníka je ale nejdůležitější fakt, že KeyKeg dokáže udržet senzorickou i mikrobiologickou stabilitu piva stejně, jako klasický nerezový sud,“ říká Ing. Adam Brož, Ph.D., sládek Budějovického Budvaru. Systém KeyKeg totiž funguje na podobném principu jako populární pivní tanky. Pivo se plní do vnitřního sterilního vaku ze speciální vícevrstevné fólie, která je absolutně nepropustná pro plyny. Při čepování nepřichází tlačný plyn nikdy do styku přímo s pivem, ale tlačí pouze na vnitřní obal s pivem.

Nevratné sudy KeyKeg bude Budějovický Budvar využívat pouze jako strategický nástroj pro rozvoj globálního exportu. S dodávkami piva v tomto typu obalu na tuzemský trh zatím nepočítá. „První dodávka 384 nevratných sudů KeyKeg byla tento týden odeslána do Ruska,“ říká Ing. Renata Pánková, vedoucí oddělení exportních prodejů Budějovického Budvaru. „V žádném případě nechceme vratné sudy plně nahradit sudy KeyKeg. Hlavní potenciál jednocestného sudu vidíme ve vzdálených teritoriích, nebo tam, kde je drahá či komplikovaná sekundární distribuce vratných obalů. Zájem o KeyKeg už projevili naši partneři v Číně, Austrálii, Řecku nebo na Kypru,“ dodává Renata Pánková. Budějovický Budvar očekává, že jen v Rusku letos prodá přes 6000 kusů sudů KeyKeg.

Kontakt pro média

Ing. Petr Samec Dr.

tiskový mluvčí

+420 387 705 284

Zasílání novinek

Vložte vaši e-mailovou adresu a dostávejte novinky ihned po zveřejnění

E-mail *
Jméno *
Příjmení *
Země *
Medium *(Vydavatel - název)
Souhlasíte se zpracováním osobních údajů * Vyplňte prosím toto pole
* Povinné položky