Tiskové zprávy

Budějovický Budvar loni vyvezl rekordní objem piva

11. 3.
2019

Budějovický Budvar, n. p., loni exportoval nejvíce piva ve své historii. Objem vývozu se meziročně zvýšil o 8,5 % na 1 075 000 hektolitrů. Národní pivovar tím potvrdil pozici druhého největšího českého exportéra s podílem na celkovém českém vývozu 21 %. Nejvíce budvarského piva i loni směřovalo do Německa, kde se podařilo prodat nejvíce piva v historii. Mezi pět největších odbytišť se v roce 2018 zařadily také Polsko, Rusko, Slovensko a Spojené království. Budějovický Budvar loni vyvážel do 79 exportních teritorií. Více než 90 % objemu exportu tvořil světlý ležák Budweiser Budvar.

Více

Budějovický Budvar opět uspořádá „divadelní“ prohlídky pivovaru

8. 2.
2019

Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru zopakuje úspěšnou sérii „divadelních“ prohlídek. Role průvodců pivovarem se následující čtyři čtvrteční večery od 18:30 ujmou sládek Antonín Holeček a jeho kolegové. Společně přenesou návštěvníky časem do doby, kdy byl založen Český akciový pivovar v Českých Budějovicích. Prostřednictvím hraných scének v dobových kostýmech budou návštěvníci přítomni u nejdůležitějších okamžiků z historie pivovaru. Jedná se již o pátou sérii těchto netradičních prohlídek. Vstupenky je nutné rezervovat předem.

Více

Budějovický Budvar loni zvýšil výstav piva a dosáhl rekordních tržeb

31. 1.
2019

Národní pivovar Budějovický Budvar loni meziročně zvýšil výstav piva o 3,6 % na objem 1,602 mil. hektolitrů. To je druhý nejvyšší objem piva za dobu existence podniku. Pivovaru se navíc dařilo i obchodně. V roce 2018 dosáhl historicky rekordních tržeb za pivo ve výši 2,569 miliardy Kč.

Více

PIVO BIER ALE FORUM 2019

28. 1.
2019

České Budějovice, 28. ledna 2019 – V České republice se koná třídenní odborná konference Pivo Bier Ale FORUM 2019 na téma aktuálních trendů řemeslného pivovarnictví. Pozvání na ni přijala řada odborníků z domova i ze zahraničí. Konference proběhne ve dnech 29. – 30. ledna v Praze a 31. ledna v Českých Budějovicích. Hlavním partnerem je národní pivovar Budějovický Budvar.

Více

Kontakt pro média

Ing. Petr Samec Dr.

tiskový mluvčí

+420 387 705 284

Zasílání novinek

Vložte vaši e-mailovou adresu a dostávejte novinky ihned po zveřejnění

E-mail *
Jméno *
Příjmení *
Země *
Medium *(Vydavatel - název)
Souhlasíte se zpracováním osobních údajů * Vyplňte prosím toto pole
* Povinné položky