Archiv tiskových zpráv

Sobotní Den v Budvaru připomene 119. výročí založení Budějovického Budvaru

16.9.2014 České Budějovice

Budějovický Budvar, n. p. oslaví v sobotu 20. září 119. výročí svého založení kulturní akcí pro širokou veřejnost s názvem Den v Budvaru. Přímý předchůdce Budějovického Budvaru – Český akciový pivovar …

Více informací

<< >>

Restaurace Masné krámy oslaví příští týden dvě významná výročí

4.9.2014 České Budějovice

Kultovní českobudějovická restaurace Masné krámy pořádá pro všechny milovníky dobrého piva a jídla během příštího víkendu oslavu dvou významných letošních výročí. Prvním z nich je 650 let od doby, kdy se původní masné krámy v roce 1364 přesunuly z Rynku (dnes náměstí Přemysla Otakara II.) na dnešní místo v Krajinské ulici. Dne 1. října 2014 pak uplyne přesně 60 let od chvíle, kdy byla v historickém objektu masných krámů ze 16. století otevřena restaurace Masné krámy.

Více informací

Budějovický Budvar uvařil speciální pivo z čerstvého chmele

2.9.2014 České Budějovice

V pátek 29. srpna proběhla ve varně pivovaru Budějovický Budvar, n. p. mimořádná událost. Z čerstvých hlávek Žateckého poloraného červeňáku, které byly jen několik hodin předtím načesány na chmelnici U Splavu v katastru chmelařské obce Blšany, byly uvařeny dvě speciální várky (800 hektolitrů) šestnáctistupňového piva BUD B:STRONG. To je dvojnásobek objemu, který byl uvařen loni. Kvůli mimořádně dlouhé době zrání (200 dnů) dosáhne pivo z čerstvého chmele konzumní zralosti až ve druhé polovině března 2015. K dispozici bude ve vybraných restauracích nejen v České republice, ale i v několika dalších zemích.

Více informací

Budějovický Budvar není ohrožen prodejem Pivovaru Samson

2.7.2014 České Budějovice

„Budějovický Budvar není ohrožen prodejem Pivovaru Samson nadnárodní skupině Anheuser-Busch InBev (ABI). Změna vlastníka nemá vliv na ochranné známky, průběh soudních sporů mezi Budějovickým Budvarem a ABI, ani na obchodní činnost,“ říká Petr Samec, PR manažer Budějovického Budvaru.

Více informací

Budějovický Budvar vyhrál soudní spor v Portugalsku

26.6.2014 České Budějovice

Budějovický Budvar vyhrál soudní spor o značku BUDWEISER v Portugalsku. Odvolací soud v Lisabonu (Tribunal da Relacao de Lisboa) totiž zamítl odvolání společnosti Anheuser-Busch InBev (dále jen ABI) a definitivně tak ukončil dlouholetou snahu nadnárodní společnosti o registraci ochranné známky BUDWEISER v této zemi.
 

Více informací

Značka Budweiser Budvar letos podpoří řadu letních akcí

25.6.2014 České Budějovice

Značka Budweiser Budvar bude během letošního léta přítomna na mnoha hudebních festivalech a dalších kulturních nebo sportovních událostech. Důraz bude kladen, kromě komunikace značky, především na nabídku skvěle ošetřeného a vychlazeného piva. Tam, kde to podmínky umožní, se bude čepovat nepasterované pivo z tanků.

Více informací

V Adrenalin parku Hluboká nad Vltavou bude v sobotu slavnostně otevřen Pardálův výběh

25.6.2014 České Budějovice

Pardálův výběh - překážková dráha, kterou vyladili pijáci piva značky Pardál - bude pro veřejnost slavnostně otevřen v sobotu 28. června ve 13:00 hodin. Kromě exhibičního zdolání dráhy týmy předních jihočeských sportovců bude připraven bohatý hudební program, který před půlnocí vyvrcholí ohňostrojem. Pardálův výběh je určen pro všechny, kteří mají rádi aktivní zábavu a je jim více než 18 let. Pro veřejnost bude o prázdninách otevřen každý den, v září a v říjnu o víkendech.

Více informací

Publikace „Prkýnka na maso jsme uřízli“ byla vyhlášena nejkrásnější knihou roku

18.6.2014 České Budějovice

Kniha „Prkýnka na maso jsme uřízli”, která vyšla v rámci dlouhodobého projektu BU2R, byla vyhlášena nejkrásnější českou knihou roku 2013. Soutěž vyhlašuje Památník národního písemnictví a hlavní ceny uděluje Ministerstvo kultury ČR. BU2R je originální projekt značky Budweiser Budvar, který již od roku 2007 podporuje původní městskou kulturní tvorbu. BU2R realizoval kromě jiného i vydání dalších čtyř knižních publikací, z nichž jedna soutěž o nejkrásnější českou knihu vyhrála („Město = Médium“, 2012) a dvě získaly druhé místo („Zde jsou psi“, 2010 a „Kmeny“, 2011).

Více informací

Budějovický Budvar uvádí na trh ležák Pardál Echt v plechovkách

17.6.2014 České Budějovice

V únoru 2013 uvedl pivovar Budějovický Budvar do provozu vlastní stáčírnu plechovek. Tato investice mimo jiné umožňuje pružnější reakce na požadavky trhu. V uplynulém roce byl sortiment piva prodávaného v plechovkách rozšířen o tři druhy. I díky tomu Budějovický Budvar loni prodal v plechovkách zhruba dvojnásobný objem piva, než v roce 2012. Pro letošní letní sezónu nasazuje pivovar na trh další novinku v plechu – světlý ležák Pardál Echt.

Více informací

„Exotika“ v restauraci Masné krámy

11.6.2014 České Budějovice

Šéfkuchař českobudějovické restaurace „Masné krámy“ se rozhodl zpestřit nabídku o pokrmy, které voní exotickou vzdálených zemí. Od zítřka do soboty se ve speciálním menu „Exotika“ objeví například klokaní ragú, medailonky ze zebry nebo grónský halibut.

Více informací

1 2 3

Fotogalerie

Prohlédněte si fotografie
pivovaru z historie
i současnosti.

Kariéra v Budvaru

Zařaďte se mezi spokojené Budvaráky. Sledujte aktuální nabídky pracovních příležitostí.

Tiskový mluvčí

Ing. Petr Samec, Dr.

Tiskový mluvčí
+420 387 705 284
petr.samec(zavináč)budvar.cz