Archiv tiskových zpráv

Budějovický Budvar uvařil již po čtvrté sezónní pivo z čerstvého chmele

28.8.2015 České Budějovice

Ve varně pivovaru Budějovický Budvar byly ve středu večer uvařeny dvě várky sezónního piva z čerstvého chmele o celkovém objemu 800 hektolitrů. Hlávky Žateckého poloraného červeňáku byly jen několik hodin …

Více informací

<< >>

Budějovický Budvar připravil mimořádné divadelní prohlídky v historických kostýmech

25.8.2015 České Budějovice

Pivovar Budějovický Budvar, n. p. letos připomíná 120. výročí svého založení. První várku originálního piva – pouhých 200 hektolitrů – uvařil sládek Antonín Holeček dne 7. října 1895. V rámci oslav významného výročí se na trhu letos objevilo již několik limitovaných edic piva. Pro veřejnost připravil pivovar i několik kulturních akcí. Mezi ně se řadí i divadelní večerní prohlídky pivovaru v historických kostýmech, které prostřednictvím hraných scén návštěvníky realisticky přenášejí do doby založení pivovaru i do dalších klíčových okamžiků v jeho historii. První večerní prohlídka začne zítra (26. 8.) v 19:30. Další čtyři divadelní prohlídky jsou připraveny na září a počátek října. Vstupné je stanoveno na 200,- Kč.

Více informací

Budějovický Budvar ukončil rozsáhlou opravu budovy stáčírny lahví

11.8.2015 České Budějovice

Budějovický Budvar právě ukončil komplexní rekonstrukci budovy stáčírny lahví na Pražské třídě v Českých Budějovicích. Budova stáčírny z roku 1972 byla původně projektována na výkon 40 000 lahví za hodinu. Po rozsáhlých investicích do výrobního zařízení a technického zázemí stáčírny lahvového piva v uplynulých letech dosahuje současná kapacita stáčecích linek cca 80 000 lahví za hodinu. Samotná budova stáčírny však z mnoha důvodů přestala vyhovovat dnešním potřebám pivovaru.

Více informací

Tmavý ležák CZECHVAR z Budějovického Budvaru získal bronzovou medaili na U.S. Open Beer Championship

9.7.2015 České Budějovice

Tmavý ležák z pivovaru Budějovický Budvar, který se do USA a některých dalších zemí vyváží pod značkou CZECHVAR, uspěl ve významné pivní soutěži „2015 U.S. Open Beer Championship“ a získal bronzovou medaili. V letošním sedmém ročníku soutěže bylo hodnoceno přes 4000 vzorků piva a cideru v 85 pivních stylech, které přihlásily pivovary z 12 zemí, včetně Belgie, Německa a Británie. V porotě zasedli odborníci z USA, Kanady a Anglie. Více informací o soutěži najdete zde.

Více informací

„Pardál fest 2015“ nabídne devět rockových kapel a bohatý doprovodný program

2.7.2015 České Budějovice

Především fanoušky rockové muziky na jihu Čech letos potěší nová přehlídka hudby s názvem „Pardál fest 2015“. Pod heslem „ECHT PIVO. FEST HUDBA“ se první ročník festivalu uskuteční v areálu Budějovického Budvaru v sobotu 18. července. Program otevře již ve 12:30 dlouhými kytarovými sóly a nabouchaným soundem ve stylu 80. let českobudějovická rocková kapela WICKED DESIGN. Na pódiu se představí celkem devět hudebních formací. Videopozvánky, profily účinkujících kapel a kompletní program najdete zde.

Více informací

„Masné krámy FEST“ přinese do centra Českých Budějovic živou hudbu, soutěže, grilované speciality i „Pivo štamgastů“

19.6.2015 České Budějovice

Českobudějovická restaurace Masné krámy připravuje první ročník akce nazvané „Masné krámy FEST“. Z toho důvodu budou od pátku 26. června do neděle 28. června v blízkosti restaurace uzavřeny části ulic Krajinská a Hroznová. Na ulicích bude připraveno asi 300 míst k sezení, velký pivní stan, venkovní bar a také pódium pro vystoupení živé hudby. K jídlu budou připraveny grilované maso, klobásky a od sobotního poledne i pečený vůl.

Více informací

Letošní Den v Budvaru bude ve znamení letošního 120. výročí založení pivovaru

30.4.2015 České Budějovice

V letošním roce uplyne 120 let od uvaření první várky piva v pivovaru Budějovický Budvar, n. p. Významné výročí budou po celý rok připomínat limitované edice piva, suvenýry a kulturní akce. Oslavy vyvrcholí 12. září 2015 tradiční akcí Den v Budvaru s mimořádně bohatým hudebním programem.

Více informací

15. dubna 2015 uplyne 120 let od ustavující valné hromady akcionářů „Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích“

14.4.2015 České Budějovice

15. dubna 2015 - uplyne přesně 120 let od ustavující valné hromady akcionářů „Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích“, který je přímým předchůdcem dnešního pivovaru Budějovický Budvar. První valná hromada schválila dosavadní postup zřizovacího výboru a zvolila historicky první správní radu. Tím byl formálně založen pivovar, který dal světu jednu z nejznámějších českých značek. Světlý ležák Budweiser Budvar se vyváží do 70 zemí a na českém exportu piva se podílí více než jednou pětinou. Budějovický Budvar za dobu své existence uvařil téměř 50 milionů hektolitrů piva.

Více informací

Limitovaná edice piva BUD z čerstvého chmele konečně dozrála

2.4.2015 České Budějovice

V pátek 29. srpna 2014 byla ve varně Budějovického Budvaru uvařena již třetí řada limitované edice speciálního piva BUD B:STRONG z čerstvých hlávek Žateckého poloraného červeňáku. Chmel byl načesán jen několik hodin předtím na chmelnici U Splavu v katastru chmelařské obce Blšany. Toto mimořádné pivo má i mimořádně dlouhou dobu zrání – 200 dnů. Čepovat se bude v již během nadcházejícího víkendu ve vybraných restauracích v České republice, Itálii, Německu, Slovensku a ve Spojeném království.

Více informací

Letošní rok bude ve znamení připomínky 120. výročí založení pivovaru Budějovický Budvar

31.3.2015 České Budějovice

Pivovar Budějovický Budvar, n. p. letos oslaví 120. výročí od svého založení. Dne 15. dubna 1895 se konala ustavující valná hromada akcionářů „Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích“. První várku piva – pouhých 200 hektolitrů – uvařil první sládek Antonín Holeček dne 7. října 1895. V rámci výročí proběhne řada akcí pro spotřebitele i pro širokou veřejnost.

Více informací

1 2 3

Fotogalerie

Prohlédněte si fotografie
pivovaru z historie
i současnosti.

Kariéra v Budvaru

Zařaďte se mezi spokojené Budvaráky. Sledujte aktuální nabídky pracovních příležitostí.

Tiskový mluvčí

Ing. Petr Samec, Dr.

Tiskový mluvčí
+420 387 705 284
petr.samec(zavináč)budvar.cz