Archiv tiskových zpráv

Kampaň na tmavý ležák Budweiser Budvar B:DARK získala Grand Prix v prestižní soutěži Art Directors Club Creative Awards 2015 i další ocenění

24.3.2015 České Budějovice

Reklamní kampaň na tmavý ležák značky Budweiser Budvar B:DARK získala Grand Prix v soutěži reklamní kreativy Art Directors Club Creative Awards 2015. Kampaň vytvořila reklamní agentura Kaspen/Jung von …

Více informací

<< >>

Ležák z Budějovického Budvaru se pije i v nejlepších barech na světě

17.3.2015 České Budějovice

Světlý ležák Budweiser Budvar se letos poprvé v historii umístil na druhém místě mezi nejprodávanějšími značkami piva v nejlepších světových barech podle žebříčku „The World’s 50 Best Bars“. Informoval o tom britský odborný magazín Drinks International, který žebříček organizuje. Editorem „The World’s 50 Best Bars“ je Hamish Smith. Pořadí nejprodávanějších piv vzniklo na základě dotazování v barech, které se umístily v „The World’s 50 Best Bars“ na 1. – 100. místě (pořadí 51. -100. nebylo zveřejněno). Loňský export Budějovického Budvaru byl nejvyšší v historii pivovaru. Do 70 zemí bylo vyvezeno 813 000 hektolitrů piva, meziročně o 6% více.

Více informací

Prodej cideru značky SOMERSBY se loni zvýšil na dvojnásobek

3.3.2015 České Budějovice

Cider dánské značky SOMERSBY dosáhl loni meziročního zvýšení prodeje na dvojnásobek. Za dobrými výsledky stojí rozšíření sortimentu o novou příchuť, zavedení prodeje v sudech a nárůst počtu prodejních míst. Růstový trend by měl pokračovat i letos. Výhradním dovozcem značky SOMERSBY do České republiky je Budějovický Budvar, n. p.

Více informací

Adam Brož – sládek Budějovického Budvaru – získal Výroční cenu České a moravské pivovarnické akademie za rok 2014

2.3.2015 České Budějovice

Česká a moravská pivovarnická akademie přidělila minulý týden Výroční ceny nejvýraznějším pivovarským osobnostem roku 2014. V kategorii pivovarů s ročním výstavem nad 500 000 hektolitrů zvítězil Ing. Adam Brož, Ph.D., sládek pivovaru Budějovický Budvar, n. p. Za dlouhodobý přínos českému pivovarnictví získala Výroční cenu 2014 rodina pana Karla Jana Kolarika. Jejich kultovní restaurace Schweizerhaus ve vídeňském Prátru čepuje největší objem ležáku Budweiser Budvar na světě.

Více informací

Dny slovenské kuchyně v Masných krámech s cimbálovkou

23.2.2015 České Budějovice

Restaurace Masné krámy připravila pro hosty již osmý ročník „Dnů slovenské kuchyně“. Slovenské speciality bude restaurace nabízet v rámci „Dnů slovenské kultury 2015“ v Českých Budějovicích od dnešního poledne do neděle 1. března. Slovenské pokrmy servírované v Masných krámech mívají mezi lidmi velký úspěch. Největší zájem měli loni hosté o „Haluškový duet“ (½ bryndzové halušky a ½ strapačky) a také o jídla ze skopového nebo jehněčího masa.

Více informací

Budějovický Budvar vyvezl loni nejvíce piva ve své historii

18.2.2015 České Budějovice

Loňský export Budějovického Budvaru byl nejvyšší v historii pivovaru. Do 70 zemí bylo vyvezeno 813 000 hektolitrů piva, tedy o 6% více než v roce 2013. Historicky největší objemy prodeje byly dosaženy na dvou nejdůležitějších trzích v Německu a na Slovensku. Významný růst zaznamenaly některé vyspělé západní trhy. V několika zemích došlo k nárůstu na dvojnásobek až čtyřnásobek. V Rusku dosáhl Budějovický Budvar nejvyššího objemu od roku 2009, ale v závěru roku se export do této země prakticky zastavil. Na Ukrajině pak došlo k meziročnímu propadu o 60%.

Více informací

Značka Pardál připravila první český online simulátor pivovaru – hru „Pivovař“

5.2.2015 České Budějovice

Značka Pardál připravila nejen pro své příznivce online hru „Pivovař“. Jedná se zároveň o první český simulátor pivovaru v internetovém prostředí. Hra není jen pouhou zábavou, ale má také edukativní funkci – hráčům ukazuje, jak se pivo vaří, jaké suroviny se k tomu využívají a jaké problémy mohou při výrobě piva vzniknout.

Více informací

Loni výrazně vzrostl zájem o prohlídky Budějovického Budvaru

3.2.2015 České Budějovice

V roce 2014 se počet návštěvníků Budějovického Budvaru zvýšil o 12%. Výrobní prostory pivovaru si prohlédlo 47 097 lidí ze 77 zemí. Nejvíce turistů bylo z Německa, z České republiky a z Rakouska.

Více informací

Světlý ležák Budweiser Budvar B:ORIGINAL získal ve Francii „Trophée de reconnaissance de qualité“

14.1.2015 České Budějovice

Rada departementu Jura ocenila světlý ležák Budweiser Budvar B:ORIGINAL cenou za kvalitu „Trophée de reconnaissance de qualité“. Ocenění převzal ředitel pivovaru Jiří Boček. Cena se zároveň stala pozvánkou na veletrh potravin s chráněným evropským označením, který se bude konat v březnu ve městě Bourg en Bresse.

Více informací

Budějovický Budvar má za sebou úspěšný obchodní rok

12.1.2015 České Budějovice

Pivovar Budějovický Budvar zvýšil v roce 2014 prodej piva meziročně o 2,5% na objem 1 457 000 hektolitrů. To byl zároveň nejvyšší roční výstav v historii pivovaru. Na dobrých obchodních výsledcích se podílel především export. Do 70 zemí bylo vyvezeno 813 000 hektolitrů piva, tedy o 6% více než v roce 2013. Tržby pivovaru vzrostly meziročně o 7% na hodnotu 2,3 miliardy Kč.

Více informací

Fotogalerie

Prohlédněte si fotografie
pivovaru z historie
i současnosti.

Kariéra v Budvaru

Zařaďte se mezi spokojené Budvaráky. Sledujte aktuální nabídky pracovních příležitostí.

Tiskový mluvčí

Ing. Petr Samec, Dr.

Tiskový mluvčí
+420 387 705 284
petr.samec(zavináč)budvar.cz