Archiv tiskových zpráv

Budějovický Budvar uvádí na trh sezónní tmavý ležák s višní

15.10.2014 České Budějovice

Pivovar Budějovický Budvar v těchto dnech uvádí na trh sezónní specialitu Budweiser Budvar B:Cherry. Jedná se o plnohodnotný tmavý ležák s příchutí višně, který se zásadně liší od běžných mixů piva a limonád. …

Více informací

<< >>

Sobotní Den v Budvaru připomene 119. výročí založení Budějovického Budvaru

16.9.2014 České Budějovice

Budějovický Budvar, n. p. oslaví v sobotu 20. září 119. výročí svého založení kulturní akcí pro širokou veřejnost s názvem Den v Budvaru. Přímý předchůdce Budějovického Budvaru – Český akciový pivovar – byl založen českými právovárečníky, kteří navázali na více než 700 let starou historii vaření piva v Českých Budějovicích (dříve Budweis). První várka piva – pouhých 200 hektolitrů - byla v tomto pivovaru uvařena 7. října 1895 sládkem Antonínem Holečkem.

Více informací

Restaurace Masné krámy oslaví příští týden dvě významná výročí

4.9.2014 České Budějovice

Kultovní českobudějovická restaurace Masné krámy pořádá pro všechny milovníky dobrého piva a jídla během příštího víkendu oslavu dvou významných letošních výročí. Prvním z nich je 650 let od doby, kdy se původní masné krámy v roce 1364 přesunuly z Rynku (dnes náměstí Přemysla Otakara II.) na dnešní místo v Krajinské ulici. Dne 1. října 2014 pak uplyne přesně 60 let od chvíle, kdy byla v historickém objektu masných krámů ze 16. století otevřena restaurace Masné krámy.

Více informací

Budějovický Budvar uvařil speciální pivo z čerstvého chmele

2.9.2014 České Budějovice

V pátek 29. srpna proběhla ve varně pivovaru Budějovický Budvar, n. p. mimořádná událost. Z čerstvých hlávek Žateckého poloraného červeňáku, které byly jen několik hodin předtím načesány na chmelnici U Splavu v katastru chmelařské obce Blšany, byly uvařeny dvě speciální várky (800 hektolitrů) šestnáctistupňového piva BUD B:STRONG. To je dvojnásobek objemu, který byl uvařen loni. Kvůli mimořádně dlouhé době zrání (200 dnů) dosáhne pivo z čerstvého chmele konzumní zralosti až ve druhé polovině března 2015. K dispozici bude ve vybraných restauracích nejen v České republice, ale i v několika dalších zemích.

Více informací

Budějovický Budvar není ohrožen prodejem Pivovaru Samson

2.7.2014 České Budějovice

„Budějovický Budvar není ohrožen prodejem Pivovaru Samson nadnárodní skupině Anheuser-Busch InBev (ABI). Změna vlastníka nemá vliv na ochranné známky, průběh soudních sporů mezi Budějovickým Budvarem a ABI, ani na obchodní činnost,“ říká Petr Samec, PR manažer Budějovického Budvaru.

Více informací

Budějovický Budvar vyhrál soudní spor v Portugalsku

26.6.2014 České Budějovice

Budějovický Budvar vyhrál soudní spor o značku BUDWEISER v Portugalsku. Odvolací soud v Lisabonu (Tribunal da Relacao de Lisboa) totiž zamítl odvolání společnosti Anheuser-Busch InBev (dále jen ABI) a definitivně tak ukončil dlouholetou snahu nadnárodní společnosti o registraci ochranné známky BUDWEISER v této zemi.
 

Více informací

Značka Budweiser Budvar letos podpoří řadu letních akcí

25.6.2014 České Budějovice

Značka Budweiser Budvar bude během letošního léta přítomna na mnoha hudebních festivalech a dalších kulturních nebo sportovních událostech. Důraz bude kladen, kromě komunikace značky, především na nabídku skvěle ošetřeného a vychlazeného piva. Tam, kde to podmínky umožní, se bude čepovat nepasterované pivo z tanků.

Více informací

V Adrenalin parku Hluboká nad Vltavou bude v sobotu slavnostně otevřen Pardálův výběh

25.6.2014 České Budějovice

Pardálův výběh - překážková dráha, kterou vyladili pijáci piva značky Pardál - bude pro veřejnost slavnostně otevřen v sobotu 28. června ve 13:00 hodin. Kromě exhibičního zdolání dráhy týmy předních jihočeských sportovců bude připraven bohatý hudební program, který před půlnocí vyvrcholí ohňostrojem. Pardálův výběh je určen pro všechny, kteří mají rádi aktivní zábavu a je jim více než 18 let. Pro veřejnost bude o prázdninách otevřen každý den, v září a v říjnu o víkendech.

Více informací

Publikace „Prkýnka na maso jsme uřízli“ byla vyhlášena nejkrásnější knihou roku

18.6.2014 České Budějovice

Kniha „Prkýnka na maso jsme uřízli”, která vyšla v rámci dlouhodobého projektu BU2R, byla vyhlášena nejkrásnější českou knihou roku 2013. Soutěž vyhlašuje Památník národního písemnictví a hlavní ceny uděluje Ministerstvo kultury ČR. BU2R je originální projekt značky Budweiser Budvar, který již od roku 2007 podporuje původní městskou kulturní tvorbu. BU2R realizoval kromě jiného i vydání dalších čtyř knižních publikací, z nichž jedna soutěž o nejkrásnější českou knihu vyhrála („Město = Médium“, 2012) a dvě získaly druhé místo („Zde jsou psi“, 2010 a „Kmeny“, 2011).

Více informací

Budějovický Budvar uvádí na trh ležák Pardál Echt v plechovkách

17.6.2014 České Budějovice

V únoru 2013 uvedl pivovar Budějovický Budvar do provozu vlastní stáčírnu plechovek. Tato investice mimo jiné umožňuje pružnější reakce na požadavky trhu. V uplynulém roce byl sortiment piva prodávaného v plechovkách rozšířen o tři druhy. I díky tomu Budějovický Budvar loni prodal v plechovkách zhruba dvojnásobný objem piva, než v roce 2012. Pro letošní letní sezónu nasazuje pivovar na trh další novinku v plechu – světlý ležák Pardál Echt.

Více informací

1 2 3 4

Fotogalerie

Prohlédněte si fotografie
pivovaru z historie
i současnosti.

Kariéra v Budvaru

Zařaďte se mezi spokojené Budvaráky. Sledujte aktuální nabídky pracovních příležitostí.

Tiskový mluvčí

Ing. Petr Samec, Dr.

Tiskový mluvčí
+420 387 705 284
petr.samec(zavináč)budvar.cz