Archiv tiskových zpráv

Letošní Den v Budvaru bude ve znamení letošního 120. výročí založení pivovaru

30.4.2015 České Budějovice

V letošním roce uplyne 120 let od uvaření první várky piva v pivovaru Budějovický Budvar, n. p. Významné výročí budou po celý rok připomínat limitované edice piva, suvenýry a kulturní akce. Oslavy vyvrcholí …

Více informací

<< >>

15. dubna 2015 uplyne 120 let od ustavující valné hromady akcionářů „Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích“

14.4.2015 České Budějovice

15. dubna 2015 - uplyne přesně 120 let od ustavující valné hromady akcionářů „Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích“, který je přímým předchůdcem dnešního pivovaru Budějovický Budvar. První valná hromada schválila dosavadní postup zřizovacího výboru a zvolila historicky první správní radu. Tím byl formálně založen pivovar, který dal světu jednu z nejznámějších českých značek. Světlý ležák Budweiser Budvar se vyváží do 70 zemí a na českém exportu piva se podílí více než jednou pětinou. Budějovický Budvar za dobu své existence uvařil téměř 50 milionů hektolitrů piva.

Více informací

Limitovaná edice piva BUD z čerstvého chmele konečně dozrála

2.4.2015 České Budějovice

V pátek 29. srpna 2014 byla ve varně Budějovického Budvaru uvařena již třetí řada limitované edice speciálního piva BUD B:STRONG z čerstvých hlávek Žateckého poloraného červeňáku. Chmel byl načesán jen několik hodin předtím na chmelnici U Splavu v katastru chmelařské obce Blšany. Toto mimořádné pivo má i mimořádně dlouhou dobu zrání – 200 dnů. Čepovat se bude v již během nadcházejícího víkendu ve vybraných restauracích v České republice, Itálii, Německu, Slovensku a ve Spojeném království.

Více informací

Letošní rok bude ve znamení připomínky 120. výročí založení pivovaru Budějovický Budvar

31.3.2015 České Budějovice

Pivovar Budějovický Budvar, n. p. letos oslaví 120. výročí od svého založení. Dne 15. dubna 1895 se konala ustavující valná hromada akcionářů „Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích“. První várku piva – pouhých 200 hektolitrů – uvařil první sládek Antonín Holeček dne 7. října 1895. V rámci výročí proběhne řada akcí pro spotřebitele i pro širokou veřejnost.

Více informací

Speciální pivo B:CRYO získalo uznání ředitele soutěže Česká inovace 2014

30.3.2015 České Budějovice

Loni v listopadu se ve vybraných českých restauracích objevilo speciální pivo Budweiser Budvar B:CRYO. Vyrábí se patentově chráněným postupem v láhvi přímo na stole zákazníka. B:CRYO založilo zcela novou pivní kategorii a postup kryokoncentrace v láhvi je světově unikátní. Novinku ocenila porota soutěže Česká inovace 2014 uznáním ředitele „za průlomovost v tradičním odvětví“.

Více informací

Kampaň na tmavý ležák Budweiser Budvar B:DARK získala Grand Prix v prestižní soutěži Art Directors Club Creative Awards 2015 i další ocenění

24.3.2015 České Budějovice

Reklamní kampaň na tmavý ležák značky Budweiser Budvar B:DARK získala Grand Prix v soutěži reklamní kreativy Art Directors Club Creative Awards 2015. Kampaň vytvořila reklamní agentura Kaspen/Jung von Matt. Oceněny byly i další komunikační aktivity této agentury pro Budějovický Budvar. Porota je ocenila třemi zlatými a jednou bronzovou cenou. Budějovický Budvar byl navíc vyhlášen „Klientem roku“, tedy zadavatelem, který nejvíce podporuje původní a originální českou reklamní kreativní tvorbu.

Více informací

Ležák z Budějovického Budvaru se pije i v nejlepších barech na světě

17.3.2015 České Budějovice

Světlý ležák Budweiser Budvar se letos poprvé v historii umístil na druhém místě mezi nejprodávanějšími značkami piva v nejlepších světových barech podle žebříčku „The World’s 50 Best Bars“. Informoval o tom britský odborný magazín Drinks International, který žebříček organizuje. Editorem „The World’s 50 Best Bars“ je Hamish Smith. Pořadí nejprodávanějších piv vzniklo na základě dotazování v barech, které se umístily v „The World’s 50 Best Bars“ na 1. – 100. místě (pořadí 51. -100. nebylo zveřejněno). Loňský export Budějovického Budvaru byl nejvyšší v historii pivovaru. Do 70 zemí bylo vyvezeno 813 000 hektolitrů piva, meziročně o 6% více.

Více informací

Prodej cideru značky SOMERSBY se loni zvýšil na dvojnásobek

3.3.2015 České Budějovice

Cider dánské značky SOMERSBY dosáhl loni meziročního zvýšení prodeje na dvojnásobek. Za dobrými výsledky stojí rozšíření sortimentu o novou příchuť, zavedení prodeje v sudech a nárůst počtu prodejních míst. Růstový trend by měl pokračovat i letos. Výhradním dovozcem značky SOMERSBY do České republiky je Budějovický Budvar, n. p.

Více informací

Adam Brož – sládek Budějovického Budvaru – získal Výroční cenu České a moravské pivovarnické akademie za rok 2014

2.3.2015 České Budějovice

Česká a moravská pivovarnická akademie přidělila minulý týden Výroční ceny nejvýraznějším pivovarským osobnostem roku 2014. V kategorii pivovarů s ročním výstavem nad 500 000 hektolitrů zvítězil Ing. Adam Brož, Ph.D., sládek pivovaru Budějovický Budvar, n. p. Za dlouhodobý přínos českému pivovarnictví získala Výroční cenu 2014 rodina pana Karla Jana Kolarika. Jejich kultovní restaurace Schweizerhaus ve vídeňském Prátru čepuje největší objem ležáku Budweiser Budvar na světě.

Více informací

Dny slovenské kuchyně v Masných krámech s cimbálovkou

23.2.2015 České Budějovice

Restaurace Masné krámy připravila pro hosty již osmý ročník „Dnů slovenské kuchyně“. Slovenské speciality bude restaurace nabízet v rámci „Dnů slovenské kultury 2015“ v Českých Budějovicích od dnešního poledne do neděle 1. března. Slovenské pokrmy servírované v Masných krámech mívají mezi lidmi velký úspěch. Největší zájem měli loni hosté o „Haluškový duet“ (½ bryndzové halušky a ½ strapačky) a také o jídla ze skopového nebo jehněčího masa.

Více informací

Fotogalerie

Prohlédněte si fotografie
pivovaru z historie
i současnosti.

Kariéra v Budvaru

Zařaďte se mezi spokojené Budvaráky. Sledujte aktuální nabídky pracovních příležitostí.

Tiskový mluvčí

Ing. Petr Samec, Dr.

Tiskový mluvčí
+420 387 705 284
petr.samec(zavináč)budvar.cz