Archiv tiskových zpráv

V restauraci Masné krámy dnes začíná Rakousko - bavorský fest

24.11.2015 České Budějovice

Českobudějovická restaurace Masné krámy připravila gastronomický výlet do Rakouska a Bavorska. Od 24. do 29. listopadu budou moci hosté ochutnat speciality z rakouské a bavorské kuchyně. Jedná se o poslední …

Více informací

<< >>

Budějovický Budvar získal dvě ceny od Sdružení přátel piva

20.11.2015 České Budějovice

Tmavý ležák Budweiser Budvar B:Dark zvítězil v letošním ročníku tradiční ankety Sdružení přátel piva o nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti roku. V kategorii „Pivovar roku“ obsadil třetí místo Budějovický Budvar, n. p.

Více informací

Světlý ležák Pardál Echt je evropskou pivní hvězdou

12.11.2015 České Budějovice

Na významném pivovarnickém veletrhu BrauBeviale v Norimberku byly včera vyhlášeny evropské pivní hvězdy – tedy piva oceněná odborníky v mezinárodní soutěži European Beer Star. Světlý ležák Pardál Echt z Budějovického Budvaru získal v kategorii Bohemian-Style Pilsner bronzovou medaili. Je to již třetí medaile z mezinárodních soutěží pro Pardál Echt. Dosud největším úspěchem je bezesporu bronz z největší světové soutěže World Beer Cup 2014.

Více informací

„Svatomartinské posvícení“ v Masných krámech

10.11.2015 České Budějovice

Luděk Hauser - šéfkuchař českobudějovické restaurace Masné krámy – se svým týmem na tento týden připravili „Svatomartinské posvícení“. Až do neděle budou v nabídce restaurace nejen do zlatova pečené husy z jihočeského Byňova, ale i husí paštika a další dobroty. Nabídku doplní tmavý ležák s višní a speciální pivo B:CRYO.

Více informací

Světlý ležák Czechvar získal zlatou medaili v USA

4.11.2015 České Budějovice

Světlý ležák „Czechvar“ z pivovaru Budějovický Budvar získal zlatou medaili v 19. ročníku soutěže „Great International Beer & Cider Competition“, která se konala v Providence (stát Rhode Island). Prémiový světlý ležák je pro Budějovický Budvar klíčovým druhem piva – na jeho celkové produkci měl loni podíl téměř 60% a na exportu asi 90%. Do USA, Kanady a některých dalších zemí se tento ležák vyváží pod značkou „Czechvar“, ve většině zemí se ale prodává pod značkou „Budweiser Budvar“, případně „Budějovický Budvar“.

Více informací

Masné krámy nabídnou příští týden zvěřinu

9.10.2015 České Budějovice

V českobudějovické restauraci Masné krámy začne v pondělí 12. října již osmý ročník oblíbené gastronomické akce „Zvěřinové hody“. Jihočeskou zvěřinu dodají Myslivecké sdružení Obora Nový Dvůr, o. s. a Lesy a rybníky České Budějovice, s.r.o. V nabídce se objeví nejoblíbenější pokrmy z minulých let - zvěřinová paštika, výpečky z divočáka a zvěřinové ragú na červeném víně. Jako ideální nápoj ke zvěřině doporučuje šéfkuchař Luděk Hauser sezónní specialitu - tmavý ležák s višní Budweiser Budvar B:CHERRY.

Více informací

Budějovický Budvar zítra oslaví 120. výročí první várky výročním ležákem ve stovkách restaurací

6.10.2015 České Budějovice

Budějovický Budvar si letos připomíná 120. výročí svého založení. První várku piva o objemu 200 hektolitrů uvařil první budvarský sládek Antonín Holeček v pondělí 7. října 1895. Historicky desátý budvarský sládek Adam Brož uvařil ke 120. výročí první várky piva limitovanou edici nefiltrovaného kvasnicového ležáku. Výroční ležák je k dispozici v několika stovkách vybraných restaurací po celé republice. Zítra si jejich hosté mohou připomenout významné výročí na účet Budějovického Budvaru – pivovar totiž v každé z těchto restauraci věnuje lidem 120 velkých piv zdarma.

Více informací

Budějovický Budvar instaloval 10 přetlačných tanků kvůli rozšíření výrobních kapacit

2.10.2015 České Budějovice

Budějovický Budvar loni zvýšil výstav piva o 2,5% na 1,457 mil. hektolitrů a přiblížil se tím horní hranici svých výrobních a logistických kapacit. Protože v budoucnu očekává další nárůst prodeje, musí pivovar posilovat svou výrobní základnu. Tento týden byla realizována jedna z klíčových investic v této oblasti - instalace 10 přetlačných tanků, které slouží jako zásobníky hotového piva těsně před jeho stáčením do lahví, plechovek nebo sudů. Nové přetlačné tanky pomohou zejména k navýšení výkonu stáčíren lahví - poptávka po pivu v lahvích se totiž během posledních pěti let zvýšila o 29% a současná kapacita stáčíren přestává postačovat.

Více informací

Již tuto sobotu proběhne Den v Budvaru ve znamení 120. výročí založení pivovaru. Čepovat se bude i „Výroční speciál“.

10.9.2015 České Budějovice

Letos v říjnu uplyne 120 let od uvaření první várky piva v pivovaru Budějovický Budvar, n. p. Významné výročí připomínaly po celý rok limitované edice piva a další akce. Oslavy vyvrcholí již tuto sobotu tradiční akcí Den v Budvaru s velmi kvalitním hudebním programem a čepovaným „Výročním speciálem“.

Více informací

Budějovický Budvar uvařil již po čtvrté sezónní pivo z čerstvého chmele

28.8.2015 České Budějovice

Ve varně pivovaru Budějovický Budvar byly ve středu večer uvařeny dvě várky sezónního piva z čerstvého chmele o celkovém objemu 800 hektolitrů. Hlávky Žateckého poloraného červeňáku byly jen několik hodin předtím načesány na chmelnici „U Splavu“ v katastru chmelařské obce Blšany. Sezónní pivo z čerstvého chmele vaří Budějovický Budvar pravidelně již od roku 2012 vždy v období vrcholící sklizně chmele. Kvůli mimořádně dlouhé době zrání si budeme moci vychutnat šestnáctistupňové pivo BUD B:STRONG z čerstvého chmele až ve druhé polovině března 2016. K dispozici bude ve vybraných restauracích nejen v České republice, ale i v několika dalších zemích.

Více informací

1 2 3

Fotogalerie

Prohlédněte si fotografie
pivovaru z historie
i současnosti.

Kariéra v Budvaru

Zařaďte se mezi spokojené Budvaráky. Sledujte aktuální nabídky pracovních příležitostí.

Tiskový mluvčí

Ing. Petr Samec, Dr.

Tiskový mluvčí
+420 387 705 284
petr.samec(zavináč)budvar.cz