Archiv tiskových zpráv

Budějovický Budvar není ohrožen prodejem Pivovaru Samson

2.7.2014 České Budějovice

„Budějovický Budvar není ohrožen prodejem Pivovaru Samson nadnárodní skupině Anheuser-Busch InBev (ABI). Změna vlastníka nemá vliv na ochranné známky, průběh soudních sporů mezi Budějovickým Budvarem a …

Více informací

<< >>

Budějovický Budvar vyhrál soudní spor v Portugalsku

26.6.2014 České Budějovice

Budějovický Budvar vyhrál soudní spor o značku BUDWEISER v Portugalsku. Odvolací soud v Lisabonu (Tribunal da Relacao de Lisboa) totiž zamítl odvolání společnosti Anheuser-Busch InBev (dále jen ABI) a definitivně tak ukončil dlouholetou snahu nadnárodní společnosti o registraci ochranné známky BUDWEISER v této zemi.
 

Více informací

Značka Budweiser Budvar letos podpoří řadu letních akcí

25.6.2014 České Budějovice

Značka Budweiser Budvar bude během letošního léta přítomna na mnoha hudebních festivalech a dalších kulturních nebo sportovních událostech. Důraz bude kladen, kromě komunikace značky, především na nabídku skvěle ošetřeného a vychlazeného piva. Tam, kde to podmínky umožní, se bude čepovat nepasterované pivo z tanků.

Více informací

V Adrenalin parku Hluboká nad Vltavou bude v sobotu slavnostně otevřen Pardálův výběh

25.6.2014 České Budějovice

Pardálův výběh - překážková dráha, kterou vyladili pijáci piva značky Pardál - bude pro veřejnost slavnostně otevřen v sobotu 28. června ve 13:00 hodin. Kromě exhibičního zdolání dráhy týmy předních jihočeských sportovců bude připraven bohatý hudební program, který před půlnocí vyvrcholí ohňostrojem. Pardálův výběh je určen pro všechny, kteří mají rádi aktivní zábavu a je jim více než 18 let. Pro veřejnost bude o prázdninách otevřen každý den, v září a v říjnu o víkendech.

Více informací

Publikace „Prkýnka na maso jsme uřízli“ byla vyhlášena nejkrásnější knihou roku

18.6.2014 České Budějovice

Kniha „Prkýnka na maso jsme uřízli”, která vyšla v rámci dlouhodobého projektu BU2R, byla vyhlášena nejkrásnější českou knihou roku 2013. Soutěž vyhlašuje Památník národního písemnictví a hlavní ceny uděluje Ministerstvo kultury ČR. BU2R je originální projekt značky Budweiser Budvar, který již od roku 2007 podporuje původní městskou kulturní tvorbu. BU2R realizoval kromě jiného i vydání dalších čtyř knižních publikací, z nichž jedna soutěž o nejkrásnější českou knihu vyhrála („Město = Médium“, 2012) a dvě získaly druhé místo („Zde jsou psi“, 2010 a „Kmeny“, 2011).

Více informací

Budějovický Budvar uvádí na trh ležák Pardál Echt v plechovkách

17.6.2014 České Budějovice

V únoru 2013 uvedl pivovar Budějovický Budvar do provozu vlastní stáčírnu plechovek. Tato investice mimo jiné umožňuje pružnější reakce na požadavky trhu. V uplynulém roce byl sortiment piva prodávaného v plechovkách rozšířen o tři druhy. I díky tomu Budějovický Budvar loni prodal v plechovkách zhruba dvojnásobný objem piva, než v roce 2012. Pro letošní letní sezónu nasazuje pivovar na trh další novinku v plechu – světlý ležák Pardál Echt.

Více informací

„Exotika“ v restauraci Masné krámy

11.6.2014 České Budějovice

Šéfkuchař českobudějovické restaurace „Masné krámy“ se rozhodl zpestřit nabídku o pokrmy, které voní exotickou vzdálených zemí. Od zítřka do soboty se ve speciálním menu „Exotika“ objeví například klokaní ragú, medailonky ze zebry nebo grónský halibut.

Více informací

Budějovický Budvar používá Chráněná zeměpisná označení již 10 let

5.6.2014 České Budějovice

V těchto dnech uplynulo již 10 let od doby, kdy pivovar Budějovický Budvar začal používat dvě Chráněná zeměpisná označení (dále jen CHZO) „Českobudějovické pivo“ a „Budějovické pivo“. Pivo značky Budweiser Budvar se tím zařadilo do prestižní společnosti tradičních evropských specialit. Označení CHZO dává zákazníkům garanci, že jimi zakoupený produkt byl vyroben předepsaným způsobem, z přesně definovaných surovin a v jednoznačně určeném místě výroby.

Více informací

V areálu pivovaru Budějovický Budvar zazní hity Electric Light Orchestra Classic

4.6.2014 České Budějovice

České Budějovice, 4. června 2014 – V pátek 6. června 2014 od 21:00 hod. zazní v areálu pivovaru Budějovický Budvar legendární melodie v programu „Electric Light Orchestra Classic - performed by Phil Bates  and his band & Berlin String Quartet“. Hostem večera bude česká skupina Všichni Svatí, která začne hrát od 20:00 hod.

 

 

Více informací

Prohlídky Budějovického Budvaru letos s řadou novinek

27.5.2014 České Budějovice

V roce 2013 si výrobní prostory pivovaru Budějovický Budvar prohlédlo 41 881 lidí, to je o 6% více než v roce 2012 a zhruba dvojnásobek počtu, který pivovar navštívil před 10 lety. Mezi turisty ze 64 zemí byli i hosté z Indie, Nového Zélandu nebo Peru. Pro novou sezónu bylo Návštěvnické centrum i samotná prohlídková trasa vylepšeny o několik novinek.

Více informací

1 2 3

Fotogalerie

Prohlédněte si fotografie
pivovaru z historie
i současnosti.

Kariéra v Budvaru

Zařaďte se mezi spokojené Budvaráky. Sledujte aktuální nabídky pracovních příležitostí.

Tiskový mluvčí

Ing. Petr Samec, Dr.

Tiskový mluvčí
+420 387 705 284
petr.samec(zavináč)budvar.cz